Studenckie życie, zazwyczaj balansujące pomiędzy nauką i dobrą zabawą, wymaga wręcz doskonałej organizacji. Jeśli chodzi o studencki budżet, z pewnością pomocne będzie tutaj konto osobiste. Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze konto dla studenta, jeśli zależy nam na nowoczesności i kompleksowości? Zobacz najważniejsze kwestie i już od pierwszego roku korzystaj z najlepszych rozwiązań!
Po pierwsze – konto dopasowane od indywidualnych potrzeb
Wybierając konto bankowe dla studenta, musisz wiedzieć, że podstawą jest tutaj dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom studenckie życie to nie tylko imprezy. Pracującemu studentowi o wiele bardziej będzie zależeć na darmowych wypłatach z bankomatu, a studentowi mieszkającemu w obcym mieście – na bezpłatnych zleceniach stałych, dzięki czemu wygodnie opłaci comiesięczny czynsz. Zanim zdecydujesz się więc na dane konto dla studenta, koniecznie uświadom sobie swoje potrzeby, zapoznaj się dokładnie z ofertą banku i miej na uwadze tryb życia, jaki prowadzisz.
Po drugie – korzystanie z dedykowanych ofert
Czy wiesz, że studenci są zazwyczaj bardzo uprzywilejowaną grupą klientów w bankach? To dla nich wprowadzane są m.in. dodatkowe elementy oferty czy zwolnienia z niektórych opłat w przypadku korzystania z bankowości osobistej. Przed ukończeniem 26. roku życia możesz także załapać się na konkursy dedykowane właśnie studentom i klientom danego banku jednocześnie. Wybierając najlepsze konto dla studenta, przejrzyj więc dokładnie oferty poszczególnych banków. Poszukaj tych stricte dedykowanych osobom młodym. Zyskasz dzięki temu mnóstwo profitów i jednocześnie nauczysz się mądrego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Im bardziej wymagającym klientem banku jesteś, tym bardziej szczegółowo zapoznaj się z ofertą dla młodych osób i daj się namówić na nowoczesne funkcje, takie jak chociażby płatności telefonem.
Po trzecie – nieprzepłacanie za funkcje przydatne na co dzień
Konto dla studenta, zwłaszcza wymagającego w tym obszarze, musi być przede wszystkim użyteczne i opłacalne. Po co przepłacać za funkcje, które możesz mieć bezpłatnie, przykładowo po spełnieniu określonych warunków, także tych wiekowych? Mowa tutaj np. o braku opłat za prowadzenie konta, darmowe wypłaty z wielu bankomatów czy darmową realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty. Zanim podpiszesz umowę z wybranym bankiem, skup się na najbardziej potrzebnych ci na co dzień elementach oferty i przekonaj się, że nie musisz za nie przepłacać!
A może dodatkowe pieniądze?
Jako student na pewno szukasz okazji do pomnożenia swoich oszczędności bądź dorobienia „paru groszy”. Wybierając rozsądnie ofertę bankową i korzystając z akcji dedykowanym młodym klientom, jest ku temu okazja! Możesz skorzystać bowiem z programów polecania znajomym oferty danego rachunku bankowego, zyskując dodatkowe pieniądze np. na zakupy w danym sklepie czy bilety do kina. Jedno jest pewne – sprytny student nie przejdzie koło takiej okazji obojętnie!