Kreacje z programów rozrywkowych

Marzec to okres nowym programów telewizyjnych. Wszystkie stacje chcą podbić serca widzów, a co za tym idzie – zdobyć jak największą oglądalność.

Niezwykle popularne są programu rozrywkowe. Przyciągają one miliony ludzi przed telewizory. Poznajemy nowych uczestników, poznajemy ich historię, by w końcu przywiązać się do nich i z wypiekami na twarzach śledzić ich zwycięstwa i porażki na wizji.

Bardzo ważnym elementem tego typu show są stroje – prowadzących i biorących udział w programie. Niektóre nas zachwycają, drugie szokują, a jeszcze inne wywołują niesmak. Jednak przede wszystkim muszą one zapadać w pamięć, ponieważ dzięki temu uczestnik zyskuje rozgłos co niezaprzeczalnie pomaga mu w zdobyciu głównej nagrody.

Przejdźmy zatem do przeglądu strojów z kilku najpopularniejszych programów, które od wiosny znowu pojawią się na szklanym ekranie.

Must Be the Music – Tylko muzyka.
W tym sezonie to będzie już 7 edycja. Jest to jeden z największych hitów Polsatu. Tysiące uzdolnionych muzycznie ludzi liczy, żeby chociaż na moment zaistnieć na scenie, by ktoś ich zauważył. Udaje się im to nie tylko dzięki umiejętnością i talentowi, ale także dzięki przyciągającym uwagę strojom.

Uczestnicy MBTM
Uczestnicy Must Be the Music

Warto też wspomnieć o jury. Łozo (nie bierze już udziału w kolejnej edycji) nawiązywał zawsze w swoich stylizacjach do rock&rolla. Stylizuje się na niegrzecznego chłopca, który wie co to dobra muza. Kora wybiera stroje ekstrawaganckie, ale w dobrych znaczeniu tego słowa. Ela Zapędowska, chociaż nie należy już do najmłodszych, stara się dodać do swojego stroju odrobinę młodzieńczego szaleństwa. No i Adaś Sztaba, który preferuje luźną elegancję.

Jury Must Be the Music
Jury Must Be the Music

Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.
Po dwóch latach przerwy program reaktywował Polsat. Przez poprzednie edycje przewinęło się ogrom różnorodnych stroi. Oczywiście jest to specyficzna grupa ubrań, ponieważ mają one być widowiskowe i dopełniać każdy element choreografii. Niezwykłe błyszczące sukienki, zjawiskowe buty, eleganckie garnitury i muchy – wszystko to, o czym marzy każda mała księżniczka.

Stroje uczestników Tańca z gwiazdami
Stroje uczestników Tańca z gwiazdami

X-Factor.
Kolejna edycja programu muzycznego w TVN. W składzie jury znowu zmiany – do ekipy dołączy Ewa Farna. Uczestnicy podobnie jak w MBTM chcą się jak najbardziej zapisać w pamięci jury i widzów. Chociaż na etapie przesłuchań jest mało wyróżniających się strojem osób, to w odcinkach na żywo prezentują się oni naprawde niezwykle.

Kreacje z programu X-Factor
Kreacje z programu X-Factor

The Voice of Poland.
Kolejny program muzyczny. Tym razem emitowany w TVP. Głównym założeniem programu jest skupienie się na głosie uczestników, a nie na ich wyglądzie. Przynajmniej tak jest dopóki jury nie zobaczy wykonawców. Chociaż w programie większe show robi jury niż uczestnicy i to głównie ich stroje są opisywane na portalach plotkarskich to od czas do czasu znajdą się jakieś perełki modowe.

Stylizacje z The Voice of Poland
Stylizacje z The Voice of Poland

Programy rozrywkowe mają jedno główne zadanie – zebrać jak największą publiczność przed telewizorami. Dlatego warto poświęcić czas nie tylko na szkolenie swojego talentu, ale także na doborze odpowiedniego stroju. Tak samo jest w codziennym życiu – czasem umiejętność „rzucania” się w oczy pomaga w osiągnięciu naszych celów.

 

Źródło obrazów: images.google.com