Makijaż weselny – czy jesteś pewna, co jest w modzie?

Data: Kategorie: Moda,News

Nie jest żadną tajemnicą, że to panna młoda ma lśnić w dniu ślubu. Kluczową rolę odgrywa suknia ślubna, choć nie można zapomnieć również o odpowiednim makijażu. Zobacz koniecznie najnowsze trendy weselne!

Ile osób, tyle opinii. Tak naprawdę ciężko wskazać jeden makijaż ślubny, który spodoba się wszystkim kobietom. Jedne preferują naturalność, drugie  lepiej czują się z mocniejszym makijażem. Obojętnie na co się zdecydujesz, nie zapomnij o najważniejszej rzeczy – próbnym makijażu przed ślubem, w przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz niemile zaskoczona w tak ważnym dniu, a tego chciałabyś przecież uniknąć.

Czerwone usta na ślubie

Słowem klucz będzie w tym wypadku spójność. Makijaż ust oraz oczu powinien być spójny z całą stylizacją, pasować do sukni ślubnej, dodatków, a także fryzury. Większość kobiet marzy choćby o czerwonych ustach. To oczywiście możliwe, pod warunkiem, że będzie komponować się z makijażem oczu. W takich wypadkach zaleca się delikatne podkreślenie powieki. Na pomoc przychodzi nam pastelowy cień, czy delikatne kreski. Zwróć również szczególną uwagę na… zęby. Zdarza się bowiem, że przy czerwonej szmince mogą wydawać się żółte, co wygląda mało estetycznie.

Ślub to również życzenia, nie zapomnij o serii pocałunków z gośćmi i zwróć uwagę na to, żeby szminka była w stanie to wytrzymać. Na poprawki w trakcie zabawy nie będzie czasu.

Jeśli nie czerwień, to…?

No właśnie, dobre pytanie. Dużą popularnością cieszy się kolor jasnej jagody. Szczególnie dobrze komponuje się to w przypadku brunetek. Zdarza się jednak, że kobiety nie chcą ryzykować, dlatego wybierają nieco bezpieczniejsze opcje, dlatego w tym wypadku polecamy kolor nude.

Czas na oczy

Rozpisaliśmy się o malowaniu ust, a nie wolno przecież zapomnieć o oczach. Ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się oko czarne lub ciemno szare. To znakomita karykatura dla białej sukni, na pewno będziesz się wyróżniać. Ponadto należałoby zastanowić się nad mocną kreską nad linią rzęs, wraz z ich podkreśleniem delikatnymi cieniami.

Jasna jagoda, czerwone usta, pastelowe cienie… jest tego sporo. Wszystko zależy jednak od Ciebie. To Ty musisz czuć się komfortowo i być najważniejszą kobietą w tym szczególnym dla Ciebie dniu!