Miss Ekwadoru, Catherine Cando zmarła po liposukcji

catherine-cando

19- letnia Catherine Cando, miss Ekwadoru zmarła na skutek powikłań po zabiegu liposukcji. Zabieg to jedna z nagród, którą nastolatka otrzymała za wygranie konkursu piękności.

Catherine Cando była 19-letnią studentką medycyny, która czasem dorabiała jako modelka. Jak przyznała w jednym z wywiadów, wahała się, czy wziąć w nim udział, gdyż czuła, że nie jest wystarczająco szczupła. Odpowiednia dieta oraz ćwiczenia przyniosły jednak oczekiwane rezultaty. W październiku Catherine wystąpiła w lokalnym konkursie piękności i go wygrała. Została uhonorowana tytułem miss miasta Duran w Ekwadorze. Jedną z nagród, które otrzymała obok samochodu i tabletu, był zabieg liposukcji w prywatnej klinice.

Niestety, na skutek komplikacji, które wystąpiły po zabiegu, dziewczyna zmarła. Rodzina ma wielki żal do organizatorów i domaga się szczegółowego śledztwa na ten temat oraz postawienia lekarza przeprowadzającego zabieg przed sądem.

Urząd miasta tłumaczy, że wybór takiej nagrody to prywatna inicjatywa zasiadającego w jury chirurga plastycznego. Był to element tzw. „strategii marketingowej”.

– Zamierza pani poddać się zabiegowi? – zapytał dziennikarz Catherine Cando w jednym z wywiadów dla lokalnego dziennika. – Jeszcze nie wiem… Nie rozmawiałam z lekarzem. Chciałabym się go zapytać, czy jest to poważny zabieg i czy mogłabym go przekazać innej osobie, która naprawdę by go potrzebowała – powiedziała miss.

Catherine przyznała także, że w przyszłości chciałaby sama zostać chirurgiem plastycznym, bowiem sama doskonale wie, co znaczy czuć się grubą i rozumie, że tego typu zabiego podnoszą kobietom samoocenę.

źródło:media