Jak dobrać fason kurtki zimowej do figury?

Data: Kategorie: Bez kategorii

Zima na dobre się rozpoczęła, a Ty wciąż nie masz pomysłu na kurtkę. Scenariusz znany i wielokrotnie przerabiany. W tym roku jednak figura nie będzie żadnym problemem w doborze odpowiedniego okrycia. Czas sprawdzić, która kurtka najlepiej podkreśli Twoją sylwetkę i zatuszuje mankamenty.

Co roku miliony kobiet stają przed dylematem wybrania odpowiedniej dla siebie kurtki zimowej. Producenci znają potrzeby pań i rokrocznie przygotowują ofertę dla każdego typu kształtów. Problem jednak pojawia się po stronie kobiet, które niekoniecznie wiedzą, w jaki sposób wybierać ten element garderoby, by pokazać swoją sylwetkę z jak najlepszej strony. Warto bliżej przyjrzeć się temu problemowi. Szeroki wybór damskich kurtek znajdziecie na https://www.markoweubrania.com/kategoria/kurtki-plaszcze-d

Oto lista kobiecych figur wraz z opisami oraz rodzajami kurtek, które najlepiej im odpowiadają:

1. Klepsydra – figura pożądana

Jedna z najbardziej pożądanych figur w obecnym świecie charakteryzuje się wąską talią, szerokimi ramionami i biustem oraz pełnymi biodrami. Oznaczana również literą X klepsydra ma taki komfort, że pasować jej będzie naprawdę wiele fasonów kurtek. Kobietom o tym typie figury powinno zależeć na tym, by eksponować swoje naturalne bogactwo. Poleca się im więc głównie kurtki obcisłe, dobrze dopasowane i przylegające do ciała. Dzięki dodatkowemu paskowi w talii będą one mogły podkreślić swoje wdzięki.

2. Kolumna – figura równa

Panie będące przedstawicielkami sylwetki o kształcie kolumny, czy inaczej – prostokąta, cechują się takimi samymi wymiarami bioder oraz ramion. Jeżeli chodzi o wcięcie w talii – nie posiadają go. Da się jednak temu zaradzić dzięki odpowiedniemu wyborowi kurtki. Zazwyczaj kobiety-kolumny powinny decydować się na kurtki krótkie. Jeżeli jednak jest to niemożliwe z powodów praktycznych lub po prostu – związanych z gustem, warto zastanowić się na kurtce dłuższej – aczkolwiek koniecznie z paskiem w talii, którym można będzie sztucznie stworzyć pożądane wcięcie.

3. Jabłko – okrągłe u góry, szczupłe na dole

Kobiety, których sylwetka zbliżona jest do jabłka, mają szczupłe i bardzo zgrabne nogi oraz duży biust i krągły brzuch. Niektóre posiadaczki takiej figury niestety nie doceniają jej walorów. A mają się czym pochwalić! Dla „jabłuszek” stworzono kurtki, które będą rozszerzane na dole. Chodzi o to, by optycznie zrównać ze sobą górną oraz dolną część sylwetki. Dłuższe, rozkloszowane kurtki na pewno idealnie spełnią to zadanie. TUTAJ możecie kupić damskie kurtki Tommyego Hilfigera.

4. Gruszka – mniejsza u góry, większa na dole

Gruszki charakteryzują się wąskimi ramionami oraz małym biustem. Posiadają jednak wcięcie w talii, a także szerokie biodra. Stanowią jakby odwrócenie jabłek, dlatego paniom o takiej budowie zaleca się ubieranie odwrotne do wyżej opisanych. W tym wypadku warto stawiać na kurtki, które będą posiadały wiele elementów u góry – szeroki kołnierz, kaptur, klapy czy kieszonki. Zdecydowanie odradza się wybór kurtek rozkloszowanych – one bowiem optycznie powiększą biodra przy jednoczesnym pomniejszeniu małych już ramion i piersi.

Tekst powstał we współpracy z Markowe Ubrania.

ruchu