To już 18 lat Victoria’s Secret Fashion Show

r-600,0-n-LH2065959mFIe_victoria_s_secret_fashion_show_2

We wtorek, 2 grudnia w Londynie odbył się pokaz Victoria’s Secret, to już 18 edycja tej najsłynniejszej modowej imprezy. Najpiękniejsze modelki na świecie zaprezentowały bieliznę, o której marzą zarówno kobiety jak i mężczyźni na całym świecie.

Pierwszy pokaz odbył się w 1995 roku, a na wybiegu wystąpiło tylko 15 modelek. Został zauważony przez prasę światową i okrzyknięto go „bieliźniarskim wydarzeniem stulecia”. Historyczny pokaz odbył się natomiast w 1999 r. Był transmitowany na żywo przez TV i pokazywany na ekranie na Times Square. Obejrzało go 1,5 mln ludzi. W kolejnych latach pokaz bił rekordy popularności i w 2001 r. obejrzało go 12,4 mln ludzi, a w 2002 r. 10,5 mln. Na pokazach pojawia się najdroższa bielizna np. stanik za 1 mln dolarów. Znakiem rozpoznawczym pokazu są ogromne anielskie skrzydła noszone przez „aniołki”. Zapraszane są gwiazdy filmu i TV, a muzycy prezentują swoje utwory w przerwach.

Na wybiegu pojawiły się wszystkie dziewczyny, które od lat są ambasadorkami marki: Magda, Adriana, Alessandra, Candice. Wśród nowych twarzy była kolejna Polka – Sandra Kubicka, ale oprócz niej wystąpiły również  Magdalena Frąckowiak, Kasia Struss i Monika Jagaciak Adriana i Alessandra wystąpiły w biustonoszach „Fatansy Bra” wysadzanych drogocennymi kamieniami. Każdy z nich jest wart 2 miliony dolarów. Na wybiegu oprócz modelek pojawili się: Taylor Swift, Ariana Grande, Ed Sheeran i Hozier. Na pokaz zostały zaproszone największe sławy z całego świata. Ci, którzy nie otrzymali zaproszenia i anielskiego paszportu mogli kupić bilety za ciężkie pieniądze – 10 000 dolarów.

Pokaz zostanie wyemitowany jak zwykle z opóźnieniem. Victorias Secret Show do obejrzenia w tv CBS dopiero 9.12. 2014 o 22:00 czasu lokalnego.