Pożyczki internetowe na letnie wyprzedaże online – jak to działa?

fot. własne
fot. własne

Końcówka sezonu sprzyja promocjom. Już za chwilę większość sklepów, także tych online, ogłosi popularne „SALE” – czyli wyprzedaż. Okazje potrwają krótko, więc jeśli już teraz zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze, sprawdź, jak działają pożyczki internetowe.

Letnie wyprzedaże online – kiedy ruszą?

Z początkiem września mogłyśmy już obserwować pierwsze obniżki. Zarówno w galeriach handlowych, jak i online. 10-30% to jeszcze nic! Szacuje się, że w połowie września ceny zaczną spadać nawet do 70% a szaleństwo wyprzedaży ogarnie niemal każdą branże.

Powód? Czyszczenie magazynów.

Warto wiedzieć, że nawet produkty pozornie nieposiadające daty ważności tworzone są w oparciu o określone trendy. Sklepy doskonale wiedzą, że nie pozbędą się towaru w przyszłym roku, kiedy pojawi się nowe wzornictwo i zupełnie inna moda.

Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Jak wszystkie doskonale wiemy, na wyprzedażach można sporo zaoszczędzić. Warunek jest jeden – za wybrany towar trzeba zapłacić tu i teraz. Najlepsze okazje znikają szybko, a wiele produktów to końcówki serii. Dlatego wiele z nas, w okresie wyprzedaży rozważa wzięcie pożyczki internetowej. Jak to działa?

Pożyczki internetowe – szybkie pieniądze na dowolny cel

Jeśli kiedykolwiek zaciągałaś kredyt w banku lub pożyczkę gotówkową…możesz odetchnąć z ulgą – pożyczki internetowe w niczym nie przypominają tradycyjnych produktów bankowych.

A to dlatego, że nimi nie są. Pożyczki internetowe najczęściej udzielane są przez firmy pozabankowe. By z nich skorzystać, należy zarejestrować się na stronie wybranego pożyczkodawcy i wypełnić internetowy wniosek.

We wniosku zostaniemy zapytane o kilka podstawowych informacji:

  • dane osobowe,
  • dane bankowe,
  • sytuację finansową.

Większość pożyczkodawców stosuje uproszczone, zautomatyzowane metody weryfikacji, dlatego jeśli nasz wniosek zostanie odrzucony, powiadomienie otrzymamy już po kilku chwilach.

A co jeżeli pomyślnie przejdziemy weryfikację?

Wówczas pożyczkodawca przeleje pieniądze na podany we wniosku numer konta. Jeżeli mamy konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa, istnieje spora szansa, że pieniądze trafią do nas jeszcze tego samego dnia.

Ile kosztują pożyczki internetowe?

Wszystko zależy od tego, jak dużą sumę pożyczymy i kiedy będziemy chciały ją oddać. Pożyczkodawcy pozostawiają nam w tym obszarze sporo swobody, ale nie wolno zapominać, że żadna pożyczka nie jest za darmo i każdą trzeba kiedyś spłacić.

Zaciągając pożyczkę, otrzymasz informację o wysokości RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) – pamiętaj, że to procentowy koszt pożyczki w skali roku. Decydując się na pożyczki internetowe, warto wybierać jak najkrótszy termin spłaty (np. tydzień lub dwa), o ile będziemy w stanie go dotrzymać.