Rzęsy idealne, czyli jak trwale wydłużyć i pogrubić rzęsy?

Data: Kategorie: Bez kategorii

Wydawać by się mogło, że dobrze zrobiony makijaż potrafi ukryć wszelkie mankamenty urody, jednak w przypadku krótkich rzęs, makijażowe triki nie zawsze okazują się skuteczne. Jak szybko wydłużyć rzęsy, aby stały się ozdobą twarzy?

Wyjątkowo długie rzęsy najczęściej posiadają mężczyźni, ale niestety pewnych faktów nie da się zmienić. Przewrotność Matki Natury to temat do długiej dyskusji, a my kobiety, chcemy przecież szybko i trwale wydłużyć rzęsy, aby w końcu zyskać zalotne i pełne wyrazu spojrzenie, bez konieczności nakładania kilku warstw tuszu i obciążania i tak delikatnych włosków. Jak więc zabrać się do wydłużania rzęs? Przede wszystkim z głową!

Nie każdy z publikowanych sposobów na długie rzęsy jest naprawdę skuteczny i bezpieczny – te warte uwagi znajdziesz tutaj. Sposobem na długi rzęsy jest między innymi stosowanie profesjonalnych odżywek do rzęs, które stymulują ich wzrost i powodują, że delikatne włoski stają się bardziej odporne na wypadanie, a także zyskują atrakcyjną, ciemniejszą barwę.

Odżywka wydłużająca rzęsy

Zanim wybierzesz się na zakupy i zaczniesz szukać idealnej odżywki do rzęs, zastanów się, czego naprawdę oczekujesz w związku z jej stosowaniem. Najlepszym wyborem będą kosmetyki działające kompleksowo, czyli wpływające jednocześnie na wydłużenie, wzmocnienie i pogrubienie delikatnych włosków oraz przyciemniające ich kolor, dzięki czemu będziesz mogła zrezygnować ze stosowania tuszu do rzęs podczas wykonywania codziennego makijażu. Jedną z lepszych obecnie na rynku jest odżywka do rzęs o nazwie miralash http://medicot.pl/produkt/skuteczna-odzywka-do-rzes-miralash/

Odżywka do rzęs nie powinna sprawiać problemów podczas aplikacji, więc należy zwrócić uwagę na jej konsystencję (zbyt płynne produkty mogą łatwo dostać się do oka), kształt aplikatora (zwykle jest to pędzelek, którym rozprowadza się odżywkę u nasady rzęs), a także pojemność opakowania.

Jak wybrać dobrą odżywkę do rzęs?

Niestety, nie wszystkie dostępne w sklepach kosmetyki odznaczają się efektywnym działaniem i składem, który pozwala na ich bezpieczne stosowane bezpośrednio w okolicy oka. Z tego względu warto kierować się nie tylko ceną preparatu i jego marką, ale także, a może przede wszystkim, zawartością naturalnych składników, które działają efektywnie i jednocześnie łagodnie.

Sposoby na wydłużenie rzęs

To, jaki sposób wybierzesz na wzmocnienie odżywienie i przedłużenie rzęs, zależy tylko od Ciebie, ale pamiętaj, że zdrowie Twoich oczu jest najważniejsze. Dlatego nie warto eksperymentować np. z przycinaniem rzęs, choć takie metody czasami polecane są, jako sposób na wzmocnienie delikatnych włosków oraz przyśpieszenie ich wzrostu. Zamiast operować ostrymi nożyczkami w bezpośrednim sąsiedztwie oka, lepiej postawić na odżywienie rzęs z pomocą specjalistycznych odżywek do rzęs lub domowych „mikstur” wzmacniających rzęsy.

Efekt dłuższych rzęs możesz także uzyskać z pomocą odpowiednio wykonanego makijażu. W tym celu przyda Ci się dobra maskara wydłużająca rzęsy i eyeliner oraz zalotka, ale efekt Twoich zabiegów kosmetycznych pozostanie jedynie do zmycia makijażu, więc będziesz się nim cieszyć przez krótki czas.